14 kwietnia 2015

Dziesięć najgorszych książek dziecięcych

header - 678x239 - dziecko

Książka dziecięca – wbrew temu, co myśli część wydawców i czytelników – to jedna z najważniejszych sfer współczesnego życia: o ile starsza część społeczeństwa buduje swój światopogląd dzięki mediom społecznościowym, to wychowanie małych dzieci odbywa się w dalszym ciągu w dużym stopniu dzięki książce. Zatem każda głupia i ogłupiająca książka czytana trzylatkowi szkodzi bardziej niż zła książka dla dorosłych. 

28 stycznia 2015

Celebryckie „pitu-pitu”

header - 678x239 - Celebryci

Gwiazdy doradzają jak żyć w świecie marzeń, do którego większość osób nie ma dostępu, a jeśli już opisują traumy dotykające wiele osób, zwykle wolą epatować sensacją niż wskazać sensowne rozwiązanie. Zgodnie z zasadą: nie znam się, wypowiem i jeszcze na tym zarobię.

16 lutego 2015

Ostatni bastion

header - 678x239 - Springer_NYT_MAg2

- To niesamowite, że tyle tych zdjęć powstaje, a my przez cały rok ich w ogóle nie widzimy - powiedział mi znajomy fotograf gdyśmy przy soku marchwiowym rozmawiali o wynikach tegorocznego konkursu World Press Photo. 

3 lutego 2015

Bestsellery – styczeń 2015

Musierowicz_Malgorzata_Wnuczka_do_orzechow

Drugi miesiąc z rzędu na najniższym stopniu podium jest powieść Małgorzaty Musierowicz. Autorka ta towarzyszy kolejnym pokoleniom czytelniczek już od czterdziestu lat. Kilka z jej książek jest zalecanych jako lektura szkolna („Kłamczucha”, „Noelka”, „Kalamburka”), a wszystkie nieodmiennie od lat należą do ścisłej czołówki najchętniej czytanych, wypożyczanych w bibliotekach i kupowanych książek polskich autorów.

najpopularniejsze