14 kwietnia 2015

Dziesięć najgorszych książek dziecięcych

header - 678x239 - dziecko

Książka dziecięca – wbrew temu, co myśli część wydawców i czytelników – to jedna z najważniejszych sfer współczesnego życia: o ile starsza część społeczeństwa buduje swój światopogląd dzięki mediom społecznościowym, to wychowanie małych dzieci odbywa się w dalszym ciągu w dużym stopniu dzięki książce. Zatem każda głupia i ogłupiająca książka czytana trzylatkowi szkodzi bardziej niż zła książka dla dorosłych. 

28 kwietnia 2015

Dziesięć najlepszych książek dziecięcych

header - 678x239 - Najlepsza

Tylko 41 procent Polaków czyta książki, co daje ponad 22 miliony nieczytających. Pytanie zatem, jak sprawić, żebyśmy nie weszli z powrotem na drzewa, staje się coraz bardziej palące. Wydaje się, że odpowiedź jest tylko jedna: nauczyć nasze dzieci, że książka to najlepsza zabawka, że to jedyna zabawka, która zostaje z człowiekiem na całe życie.

25 maja 2015

Zmiany w krajobrazie

Siderski

Najpierw nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Klikałem jak szalony w tę i z powrotem i nic! Ani jednego! Pomyślałem, że to musi być jakaś pomyłka i postanowiłem sprawdzić raz jeszcze.

30 czerwca 2015

Wakacje z książką? Czysta przyjemność, czyli głównie guilty pleasure

header - 678x239 - zmuszanie_czytanie

"W Polsce jest tylko 11% rzeczywistych czytelników, czyli takich, którzy w ciągu roku czytają min. 7 książek.” Więc jak przeczytałeś, frajerze, tylko sześć, bo zdecydowałeś się sięgnąć po najnowszego Dukaja, Miłoszewskiego, „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk, biografię Miłosza i „Finneganów Tren”, którego rozszyfrowanie zajęło Ci trzy miesiące, to nie jesteś rzeczywistym czytelnikiem z elitarnego klubu 11 procent, tylko burakiem-analfabetą i w ogóle wyjdź. 

najpopularniejsze