14 kwietnia 2015

Dziesięć najgorszych książek dziecięcych

header - 678x239 - dziecko

Książka dziecięca – wbrew temu, co myśli część wydawców i czytelników – to jedna z najważniejszych sfer współczesnego życia: o ile starsza część społeczeństwa buduje swój światopogląd dzięki mediom społecznościowym, to wychowanie małych dzieci odbywa się w dalszym ciągu w dużym stopniu dzięki książce. Zatem każda głupia i ogłupiająca książka czytana trzylatkowi szkodzi bardziej niż zła książka dla dorosłych. 

28 kwietnia 2015

Dziesięć najlepszych książek dziecięcych

header - 678x239 - Najlepsza

Tylko 41 procent Polaków czyta książki, co daje ponad 22 miliony nieczytających. Pytanie zatem, jak sprawić, żebyśmy nie weszli z powrotem na drzewa, staje się coraz bardziej palące. Wydaje się, że odpowiedź jest tylko jedna: nauczyć nasze dzieci, że książka to najlepsza zabawka, że to jedyna zabawka, która zostaje z człowiekiem na całe życie.

6 maja 2015

Bestsellery – kwiecień 2015

header - 678x239 - to nie ksiazka

„Zniszcz ten dziennik” – pół roku na listach bestsellerów, kolejny miesiąc na pierwszym miejscu. W kwietniu na miejscu drugim kolejne ambitne dzieło Keri Smith „To nie książka”. Bez złośliwości zastanawiam się nad metodologią zestawienia, skoro „nie książka”, to dlaczego na księgarskich półkach i na liście najlepiej sprzedawanych książek?

12 maja 2015

Nigdy więcej książek!

header - 678x239 - wyzucanieKsiazek

Czytniki oferują nam możliwość przewracania kartek, możemy włączyć dźwięk imitujący szelest stron. Miejsce, gdzie trzymamy wirtualne książki, przypomina półkę lub bibliotekę. Zakładamy zakładkami i podkreślamy niczym kolorowymi długopisami. I choć wszystko można spersonalizować, a dane przechowywać w chmurze czy na wirtualnym dysku, to jednak sam tekst książek wygląda bardzo ubogo i zgrzebnie.

najpopularniejsze