21 września 2012

Tylko u nas najnowsza powieść Grocholi

„Houston, mamy problem” ukaże się 17 października, ale tylko u nas już dziś możecie przeczytać obszerny fragment powieści Katarzyny Grocholi. Po raz pierwszy autorka bestsellerów bohaterem swojej książki uczyniła mężczyznę.

 

Protagonistą powieści jest Jeremiasz, sympatyczny i błyskotliwy trzydziestodwulatek, który znalazł się na życiowym zakręcie. Jest piekielnie zdolnym operatorem filmowym, ale okazał się zbyt uczciwy i bezkompromisowy, by zrobić karierę w filmie.

 

Jeremiasz nie ma pracy, przędzie więc cienko, a kredyt za mieszkanie spłacać trzeba. Bo przecież nie może mieszkać z matką, która ciągle wtrąca się w jego życie. Jeremiasz wie dużo o kobietach, ba, wie o nich wszystko, a może nawet więcej, bo gdzie się obróci, tam jakaś pani – a to matka, a to sąsiadka z piętra, a to córka sąsiadki, a to Zmora mieszkająca piętro niżej, a to kumpela, z którą można pogadać jak z najlepszym przyjacielem. A wszystkie od niego czegoś żądają i każda sprawi mu jakąś niespodziankę, niekoniecznie przyjemną.

 

Już w sobotę – wywiad z Katarzyną Grocholą, a w przyszłym tygodniu jego pełna wersja na naszej stronie.

 

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym rozdziałem książki !