Karta książki

A w moim ogrodzie rosną

A w moim ogrodzie rosną

wydawnictwo:
Liberum Verbum
ISBN:
978-83-945935-5-1
data premiery:
2017
data wydania:
2017/11/06
numer wydania:
1
liczba stron:
kraj autora:
Polska
język oryginalu:
polski
kategoria:
poezja

Agata Marzec – rodowita słupszczanka, przywiązana do miasta i jego mieszkańców; absolwentka polonistyki w Akademii Pomorskiej. Od najmłodszych lat z pasją czyta książki. Debiutowała zbiorem opowiadań Reminiscencje w roku 2016, nominowanym do nagrody w konkursie Książka na jesień 2016. Laureatka kilku literackich konkursów rangi ogólnopolskiej, takich jak: O Laur Sarbiewskiego, IV Konkursu Literackiego dla Nauczycieli, czy XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej; wyróżniona w I Międzynarodowym Konkursie Literackim im. Siegfrieda Lenza (2017).

Mój ogród jest różny od ogrodu Agaty. Ale lubię podróże w nieznane miejsca, bo czyż nie o to właśnie w podróżach chodzi, żeby otworzyć się nie tyle na nowe miejsca, co na innego człowieka? Niektóre jej kwiaty zakłuły mnie mocno w serce, inne ukoiły ból. Wyszłam z ogrodu Agaty z przekonaniem, że warto było do niego wejść chociaż na chwilę.
Anna Czerny-Marecka
Głos Pomorza

Agata Marzec nie stroni od wzorców – dobrych i najlepszych. (…) A w moim ogrodzie rosną… jest opowieścią w równej mierze baśniową, co realistyczną, a w każdym z tych wymiarów – mądrą.
Liberum Verbum

Mój ogród zaprasza do siebie wszystkich, którzy są wrażliwi nie tyleż na estetykę świata, co na jego silne emocjonalne uwarunkowania. To ogród wzrastający poezją, literaturą światową, biograficznymi reminiscencjami oraz zjawiskami kultury masowej. (…) Zapraszam Cię do środka.
Agata Marzec

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora