5 marca 2015
wywiady

Insignis – Małe Wielkie Wydawnictwo

„Nie mieliśmy świadomości czym grozi wydawanie książek i to był nasz duży atut. Bez głębszej świadomości na temat rynku weszliśmy w niego i udało nam się” – mówi Tomasz Brzozowski, współzałożyciel wydawnictwa Insignis.

Seria książek autorstwa Jeremy’ego Clarksona, Jamiego Olivera, współpraca z takimi pisarzami jak Dmitry Glukhovsky („Metro 2033″, „Metro 2034″) czy Michael Palin z legendarnej grupy Monty Pythona to jedynie wstęp do spektakularnych sukcesów wydawnictwa. Bracia Brzozowscy planowali rozwijać swoje pasje popularno-naukowe. Zakładając własne wydawnictwo nie wiedzieli, że po obronie doktoratów z fizyki jądrowej będą łowcami światowych tytułów. Wszystko zaczęło się od pewnej podróży do Szkocji…

Bracia Brzozowscy, założyciele wydawnictwa Insignis, opowiadają o swoich zainteresowaniach popularno-naukowych, wydawniczych bestsellerach, literackich intuicjach i pasji – do szukania dobrych tytułów i sposobów na ich promocję. Przedstawiamy krótką historię o kameralnym, nowoczesnym wydawnictwie z Krakowa.