Karta książki

21 lekcji na XXI wiek

21 lekcji na XXI wiek

tytuł oryginalny:
21 Lessons for the 21st Century
przekład:
Michał Romanek
wydawnictwo:
Literackie
ISBN:
978-83-08-06585-3
data premiery:
2018
data wydania:
2018/10/17
numer wydania:
1
liczba stron:
456
kraj autora:
Izrael
język oryginalu:
angielski
kategoria:
literatura faktu / reportaż

Jakie wyzwania stawia przed ludzkością teraźniejszość?

Nowa książka autora światowych bestsellerów Sapiens Homo deus. Krótka historia jutra.

Yuval Noah Harari, słynny izraelski historyk i wizjoner, w swej najnowszej książce skupia się nie na przeszłości ani na możliwej przyszłości gatunku ludzkiego, lecz na problemach, w obliczu których stoimy obecnie.

21 lekcji na XXI wiek to zaproszenie czytelnika do wzięcia udziału w debacie na temat naszych czasów. Harari z właściwą sobie lekkością, w krótkich rozdziałach, omawia i analizuje zjawiska, które dziś definiują cywilizację homo sapiens i wpływają na jej losy.

Donald Trump, Brexit, fake newsy, biotechnologia, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość, dewastacja środowiska naturalnego, kryzys uchodźczy, terroryzm, schyłek liberalizmu. Co te zjawiska naszej codzienności mówią o człowieku i współczesnym świecie?

Harari, jak zwykle, stawia prowokacyjne pytania, ale i udziela błyskotliwych odpowiedzi, dzięki którym nasz coraz bardziej rozpędzony XXI wiek wydaje się choć trochę pojmowalny przez ludzki rozum.

Książka 21 lekcji na XXI wiek zamyka hat trick Harariego… Jak zawsze jego tekst jest niezwykle elegancki, ludzki, ujmujący, a często też ironiczny.
Caroline Sanderson, „The Bookseller”

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora