Karta książki

Brudna robota

Brudna robota

tytuł oryginalny:
The Dirty Life. On Farming, Food, and Love
przekład:
Alina Patkowska
wydawnictwo:
Czarne
ISBN:
978-83-7536-447-7
data premiery:
2011/04/12
data wydania:
2012/10/03
numer wydania:
1
liczba stron:
272
kraj autora:
USA
język oryginalu:
angielski
kategoria:
literatura faktu / reportaż

Kristin Kimball, trzydziestoparoletnia singielka, prowadziła beztroskie i barwne życie w Nowym Jorku, do czasu aż los postawił na jej drodze Marka, ambitnego farmera z marzeniami o ekologicznej farmie. Nie mając pojęcia o trudnej pracy na roli, Kristin, pod wpływem rodzącego się uczucia, porzuca wielkomiejski świat i przeprowadza się na zapuszczoną farmę na amerykańsko-kanadyjskiej granicy.

“Brudna robota” to zapis pierwszego roku życia na farmie Essex – od trudnych początków w czasie srogiej zimy, przez pierwsze zasiewy, a potem żniwa, kończąc na jesiennym ślubie Kristin i Marka.

Plan młodych farmerów był prosty: samowystarczalne gospodarstwo prowadzone tradycyjnymi metodami miało dostarczać zdrowe jedzenie domownikom, a także wszystkim, którzy chcieliby je kupować. Kristin i Mark zamierzali sprzedawać warzywa, owoce, mięso, przetwory mleczne i mąkę, ale także opał, materiały budowlane, nawóz, a nawet zapewniać rozrywkę i wypoczynek. Był to pomysł ambitny, ry” to książka o spełnianiu marzeń i o tym, że warto iść pod prąd. A zabawne i niezwykle plastyczne opisy ciężkiej pracy, wspaniałego jedzenia i rodzącej się miłości oczarują każdego.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora