Karta książki

Dzielenie łupów. Wojna o imperium Aleksandra Wielkiego

Dzielenie łupów. Wojna o imperium Aleksandra Wielkiego

tytuł oryginalny:
Dividing the Spoils
przekład:
Norbert Radomski
wydawnictwo:
Rebis
ISBN:
978-83-8062-505-1
data premiery:
2019
data wydania:
2019/09/10
numer wydania:
1
liczba stron:
384
kraj autora:
Grecja
język oryginalu:
angielski
kategoria:
historia

„Błyskotliwa narracja Robina Waterfielda w pełni oddaje wszystkie aspekty tego niezwykłego półwiecza”

– Paul Cartledge, autor Aleksandra Wielkiego oraz Spartan

Porywająca, dramatyczna opowieść.– Tom Holland, autor Perskiego ognia

W niespełna dziesięć lat Aleksander Wielki zbudował jedno z największych imperiów w dziejach świata. Po niespodziewanej śmierci wielkiego zdobywcy w 323 roku p.n.e. nastało pół wieku zdrad, zmiennych sojuszy, rzezi i morderstw, gdy jego spadkobiercy, diadochowie, rozdzielali między siebie ogromne zdobycze Macedończyka; reperkusje tych burzliwych wydarzeń odczuwalne są do dziś w państwach bałkańskich i nie tylko tam. W tej ze swadą pisanej opowieści genialnie splatają się ze sobą polityka, wojna i kultura.

Oparta na wynikach najnowszych badań i gruntownie udokumentowana […], umiejętnie rozmieszczone przerywniki podsumowujące hellenistyczne osiągnięcia w dziedzinie życia społecznego, literatury, sztuki, gospodarki, filozofii, religii.– Peter Green, „Wall Street Journal”

Znakomite wprowadzenie […]. Oddaje dramatyzm okresu po śmierci Aleksandra z pasją powieściopisarza.– „Military Times”

Jeśli w ogóle możliwe jest zrozumienie wczesnej epoki hellenistycznej dzięki jednej książce, to prawdopodobnie dzięki tej właśnie.– Janice Gabbert, „Choice”

Nieliczne okresy dziejów były bogatsze w wydarzenia niż epoka diadochów […]. Robin Waterfield przywraca do życia barwne osobowości tych burzliwych czasów, prezentując również nowe trendy w filozofii i sztuce, które zapowiadały epokę hellenistyczną i potęgę Rzymu.– Lawrence Tritle, autor A New History of the Peloponnesian War

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora