Karta książki

Dzierżyński. Miłość i rewolucja

Dzierżyński. Miłość i rewolucja

wydawnictwo:
Znak
ISBN:
978-83-240-2871-9
data premiery:
2014/01/13
data wydania:
2014/01/13
numer wydania:
1
liczba stron:
352
kraj autora:
Polska
język oryginalu:
polski
kategoria:
biografie / listy / dzienniki

Czytaj fragment 1 - "Dzierżyński. Miłość i rewolucja"

Czerwony kat. Dobroczyńca osieroconych dzieci. Polski szlachcic. Tarcza i miecz klasy robotniczej. Wierny sługa Lenina i Stalina. Krewny Piłsudskiego. Cyniczny politruk. Zaślepiony fanatyk. Ateista, który pisał o sobie: „Wierzę w tylko w naukę Chrystusa, w Jego Ewangelię”. Kochający ojciec, troskliwy brat i namiętny kochanek. Liczba tajemnic i paradoksów narosłych wokół tego człowieka jest niesamowita.
Kim był Feliks Dzierżyński?
Na to pytanie próbuje odpowiedzieć dziennikarka i reporterka Sylwia Frołow. Autorka opowiada historię życia Feliksa, rozprawiając się z narosłymi wokół niego mitami. Próbuje wniknąć w jego sposób myślenia, nie popadając w nieuzasadnione usprawiedliwianie zbrodni. Dzięki unikalnym materiałom – w tym nieznanym listom i notatkom samego Feliksa oraz bezpośrednim rozmowom z jego rodziną – kreśli niespotykany portret twórcy najstraszniejszej policji politycznej w historii.
Prześledź losy Feliksa Dzierżyńskiego od wczesnego dzieciństwa i szkolnych lat, poprzez przygotowania do seminarium duchownego, karierę rewolucjonisty i terrorysty, aż po pozycję najbardziej wpływowego Polaka w sowieckiej Rosji.
Polecane tytuły

Notka
Polecane tytuły
Komentarze czytelników

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora