Karta książki

Dziś wieczorem nie schodźmy na psy

Dziś wieczorem nie schodźmy na psy

tytuł oryginalny:
Don't Let Go to the Dogs' Tonight: An African Childhood
przekład:
Dobromiła Jankowska
wydawnictwo:
Czarne
ISBN:
978-83-7536-511-5
data premiery:
2002
data wydania:
2013/04/03
numer wydania:
1
liczba stron:
352
kraj autora:
Wielka Brytania
język oryginalu:
angielski
kategoria:
literatura faktu / reportaż

“Dziś wieczorem nie schodźmy na psy” to porywająca opowieść o dzieciństwie spędzonym w Afryce – zniewalająco pięknym, ale i pełnym grozy, beztroskim, choć czasem bolesnym i trudnym. Alexandra Fuller przenikliwie opisuje tamte niespokojne lata i pękającą „bańkę anglocentryzmu”. Z czułością i humorem opowiada losy swojej rodziny, która mimo niechęci do miejscowej ludności, ciężkich warunków życia i niesprzyjającej fortuny nie wyobrażała sobie życia poza Afryką. Choć jest to wspomnienie niespokojnego życia w miejscu często niegościnnym, Fuller potrafi znaleźć śmiech tam, gdzie nie ma z czego się cieszyć.

Książka jest laureatką Winifred Holtby Memorial Prize 2002, była także nominowana do nagrody za debiut przyznawanej przez dziennik „The Guardian”, w 2002 roku uznana została za jedną z najważniejszych książek roku według dziennika „The New York Times”, a w 2003 zdobyła tytuł Książki Roku w kategorii „Literatura faktu” przyznawany przez Amerykańskie Stowarzyszenie Księgarzy w ramach programu Book Sense.

„To nie jest opowieść polityczna ani historia Imperium Brytyjskiego. To opowieść o tym, jak pewna Afrykanka pogodziła się ze skomplikowaną historią swojej rodziny, to historia miłości do tego kontynentu” (Alexandra Fuller)

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora