Karta książki

Fatum i furia

Fatum i furia

tytuł oryginalny:
Fates and Furies
przekład:
Mateusz Borowski
wydawnictwo:
Znak
ISBN:
18809763
data premiery:
14/03/2016
data wydania:
2016/03/14
numer wydania:
1
liczba stron:
400
kraj autora:
USA
język oryginalu:
angielski
kategoria:
literatura współczesna

Każdy związek ma dwie twarze.

Każda historia ma dwie strony.

Zwłaszcza gdy kluczem do idealnego związku nie jest prawda, ale mroczny sekret.

Misterne i zmysłowe… powieści Lauren Groff są zbyt wyjątkowe i niezwykłe, by pozostały niezauważone. – „The New York Times”

To piękna i nieustannie trzymająca w napięciu proza. – „The New Yorker”

Tylko Groff potrafi tak subtelnie nasycać każdą scenę sprzecznymi warstwami emocji. – „Huffington Post”

Fatum i furia jest jak rozsypująca się układanka. Gdy wszystko wydaje się jasne, prawda zaczyna wychodzić na jaw. Fatum to opowieść Lancelota o spotkaniu kobiety, która odmieniła jego życie, w Furii Mathilde mówi o tym, jak było naprawdę. Dwadzieścia cztery lata, dwoje ludzi. Misternie splecione perspektywy porywają i hipnotyzują, a nieoczekiwany zwrot akcji sprawia, że czytelnik musi zakwestionować wszystko, co do tej pory wiedział o związku Lancelota i Mathilde. Pokazując ciążące nad człowiekiem fatum i władające nim demony – furie, Lauren Groff odkrywa istotę bliskości i samotności, porusza to co sekretne, skrywane i mroczne. O tej powieści nie da się zapomnieć.

Lauren Groff – amerykańska pisarka, urodzona w Nowym Jorku. Fates and Furies to bestseller „New York Timesa”, powieść znalazła się w finale National Book Award, została książką roku Amazona, „The Washington Post”, „Kirkus” i wielu innych. Za swoją ulubioną książkę 2015 roku uznał ją prezydent Barack Obama, a o twórczości Groff entuzjastycznie pisał również Stephen King.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora