Karta książki

Gwiazd naszych wina

Gwiazd naszych wina

tytuł oryginalny:
The Fault in Our Stars
przekład:
Magdalena Białoń-Chalecka
wydawnictwo:
Bukowy Las
ISBN:
978-83-64481-17-8
data premiery:
2014
data wydania:
2014/06/04
numer wydania:
1
liczba stron:
312
kraj autora:
USA
język oryginalu:
angielski
kategoria:
dla młodzieży

Światowy fenomen, bestsellerowa powieść, na podstawie której powstał film – w polskich kinach od 6 czerwca 2014
Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat. Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku, zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży poznaje niezwykłego chłopaka. Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie.
Wnikliwa, odważna, pełna humoru i ostra Gwiazd naszych wina to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena. Autor, pisząc o nastolatkach, ale nie tylko dla nich, w błyskotliwy sposób zgłębia w niej tragiczną kwestię życia i miłości.
“Inteligentniejsza, mocniejsza Love Story dla pokolenia Internetu”. FAMILY CIRCLE
“Powieść o życiu i śmierci oraz o ludziach złapanych w ich pułapkę. (…) Śmiejesz się, płaczesz i wracasz po więcej”. Marcus Zusak
“Elektryzująca opowieść (…) Niezwykły splot radości i smutku”. Jodi Picoult

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora