Karta książki

Hitman

Hitman

wydawnictwo:
Agora
ISBN:
978-83-268-0762-6;
data premiery:
2012/09/20
data wydania:
2012/09/20
numer wydania:
1
liczba stron:
360
kraj autora:
Polska
język oryginalu:
polski
kategoria:
esej publicystyka

W tekstach składających się na książkę “Hitman” Juliusz Machulski spogląda na swoje życie okiem reżysera, a dowcipne i osobiste felietony układają się w wyjątkową autobiografię. Książka wydana nakładem wydawnictwa Agora ukaże się na rynku już jutro.

Juliusz Machulski – znany reżyser, producent, aktor i scenarzysta, autor takich przebojów filmowych jak “Vabank”, “Seksmisja”, “Kingsajz” czy “Kiler” przez kilka lat był także stałym felietonistą magazynu “Bluszcz”. Opublikowane tam teksty oraz kilka zupełnie nowych felietonów złożyło się na książkę “Hitman”, którą zilustrowała Maria Machulska, córka autora.

W swoich felietonach Juliusz Machulski wraca pamięcią do czasów dzieciństwa i młodości. Pisze o ówczesnych idolach i o swoich początkach w świecie kinematografii. Wspomina pierwszy raz na Zachodzie, zdradza, jak i z kim wymyślał scenariusze. I niemal na każdej stronie książki dowodzi, że w życiu może być jak w kinie.

Jerzy Stuhr napisał: “Każdy rozdział jego życia to nowelka filmowa często z przedowcipnymi dialogami. On sam w głównej roli z imponującą pamięcią szczegółów. A przede wszystkim z tym arcyinteligentnym poczuciem humoru, którym zawsze nas uwodził”.

Agnieszka Holland dodaje:” Kto myśli, że Juliusz Machulski jest wyłącznie najlepszym reżyserem komedii w Polsce, ten będzie zaskoczony tą książką( ) Przeczytałam “Hitmana” jednym tchem – ze wzruszeniem, rozbawieniem i wdzięcznością.”

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora