Karta książki

Ja, Ukrainiec

Ja, Ukrainiec

tytuł oryginalny:
Nebratni
przekład:
Julia Celer
wydawnictwo:
Akurat
ISBN:
978-83-287-0004-8
data premiery:
2015
data wydania:
2015/04/22
numer wydania:
1
liczba stron:
592
kraj autora:
Ukraina
język oryginalu:
ukraiński
kategoria:
Literatura Faktu

Chyba nikt kto śledził kijowski majdan nie przypuszczał, że będzie on początkiem gruntownej transformacji Ukrainy, której skutkiem będzie również kosztowna, dramatyczna wojna domowa. Max Kidruk, znany ukraiński pisarz i polityk (działa w UDAR-ze Witalija Kliczki) w książce „Ja, Ukrainiec” opisuje złożone przyczyny konfliktu,w który zaangażowana jest Rosja. Autor analizuje historię wielowiekowych stosunków ukraińsko-rosyjskich, portretuje sieć zależności, tłumaczy stan „wschodniej duszy”, wyjaśnia, że obecna wojna jest wynikiem uśpionego konfliktu.

Choć autor nie ma wątpliwości kto w trwającym konflikcie ma rację, to również bezlitośnie obnaża prawdę o skorumpowanych ukraińskich politykach, o pociągających za sznurki oligarchach, o watażkach de facto rządzących wielkimi połaciami kraju. Max Kidruk stara dostrzec się zarówno ciemne jak i jasne strony narodu ukraińskiego, którego jedność jest bardziej projektem politycznym niż rzeczywistością.

Max Kidruk oddaje w ręce czytelników pisaną na gorąco opowieść, bez lektury której trudno zrozumieć konflikt, który już stał się globalnym problemem. „Ja, Ukrainiec” to unikatowa, pisana z pasją publikacja na naszym rynku wydawniczym, pasjonująca i wciągająca jak najlepsza powieść sensacyjna, a zarazem zawierająca ogromny ładunek emocjonalny oraz fascynujące informacje.

Patronat nad książką objęła xiegarnia.pl

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora