Karta książki

Kto pocieszy Maciupka?

Kto pocieszy Maciupka?

tytuł oryginalny:
Vem ska trösta knyttet
przekład:
Ewa Kozyra-Pawlak
wydawnictwo:
Eneduerabe
ISBN:
9788362566259
data premiery:
1960
data wydania:
2013/03/20
numer wydania:
1
liczba stron:
32
kraj autora:
Finlandia
język oryginalu:
szwedzki
kategoria:
dla dzieci

Był sobie raz troll Maciupek- nieśmiały, płochliwy malec, żył w swoim domu niestety sam najzupełniej, jak palec.”

Pewnego dnia Maciupek, mimo, iż bardzo się boi, postanawia wyruszyć w świat. Na swej drodze spotyka mnóstwo stworzeń, ale nie ma odwagi zbliżyć się do nich. Stoi z boku smutny, wystraszony, tęskniąc za kimś bliskim. Wędrując brzegiem morza nagle znajduje butelkę, a w niej list. Czy tajemniczy list odmieni życie Maciupka? Jak zakończy się jego podróż?

„Kto pocieszy Maciupka?” to kolejna obrazkowa książka Tove Jansson z 1960 roku. Ujmująca, pełna mądrości opowieść o małym, nieśmiałym trollu, Maciupku. Historia o samotności, potrzebie bliskości, odwadze w pokonywaniu własnego strachu i nieśmiałości.

Tove Jansson mawiała, że bezpośrednim powodem powstania książki był list, jaki otrzymała od młodego czytelnika, w którym opowiadał jej o swoim lęku przed światem i który podpisał się Maciupek. Motyw listu przewija się w książce, a książka zawiera listową niespodziankę.

Nowe wydanie książki „Kto pocieszy Maciupka?” po raz pierwszy po polsku wierszem i z wykaligrafowanym tekstem czyli tak, jak w oryginale Tove Jansson. Poetyckiego przekładu i kaligrafii dokonała Ewa Kozyra-Pawlak.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora