Karta książki

Maluch. Biografia

Maluch. Biografia

wydawnictwo:
Znak
ISBN:
9788324032365
data premiery:
2014/10/09
data wydania:
2014/10/09
numer wydania:
1
liczba stron:
272
kraj autora:
Polska
język oryginalu:
polski
kategoria:
literatura faktu / reportaż

Wielki żywot małego fiata!

Nie był tak szybki jak porsche, ani tak przestronny jak ford, ani tak niezawodny jak toyota, ale pokochały go miliony Polaków. Jeździł nim Pawlak w Nie ma mocnych i Czterdziestolatek inżynier Karwowski. Doskonale sprawdzał się zarówno jako milicyjny radiowóz, jak i wóz dostawczy, gdy akurat „rzucili” pralki. Zabierał całe rodziny na niezapomniane wakacje nad Bałtyk i do Bułgarii, ale też umożliwił trójce marzycieli z Krakowa zwariowaną podróż dookoła świata. Fiat 126p to pierwsze auto dla Kowalskiego, popularne „toczydełko”, członek wielu polskich rodzin epoki Gierka. Ale też symbol wszystkiego, co w PRL-u wzniosłe i marne zarazem. To samochód – legenda.

W pełnej anegdot, humoru i ciekawostek pierwszej biografii Malucha Przemysław Semczuk opowiada nieznaną historię złotego dziecka polskiej motoryzacji. Skąd się wziął? Jaki wpływ na jego powstanie miały zmiany na najwyższych szczeblach władzy? Jak zdobywano talony, by go kupić? A jak deficytowe części, gdy się psuł? Na czym polegała jego druga młodość w latach 90.? Czy doczekał się prawdziwego happy endu?

Bogato ilustrowane wydanie zabierze czytelników w sentymentalną podróż do czasów młodości – własnej lub rodziców. Nie tylko dla fanów motoryzacji.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora