Karta książki

Mały przyjaciel

Mały przyjaciel

tytuł oryginalny:
The Little Friend
przekład:
Paweł Lipszyc
wydawnictwo:
Znak
ISBN:
9788324035571
data premiery:
2015
data wydania:
2016/02/15
numer wydania:
1
liczba stron:
608
kraj autora:
Polska
język oryginalu:
angielski
kategoria:
literatura obyczajowa literatura piękna literatura współczesna

Mały przyjaciel, druga powieść w dorobku Donny Tartt, była nominowana między innymi do Orange Prize.
Alexandria w stanie Missisipi, Dzień Matki. Mały Robin Dufresnes zostaje powieszony na drzewie w ogródku rodziców. Dwanaście lat później zagadka jego śmierci pozostaje nierozwiązana. Harriet, która była niemowlęciem w momencie śmierci brata, postanawia znaleźć i ukarać mordercę i scalić rodzinę, która rozpadła się po tej tragedii.

Uzbrojona w wiedzę zaczerpniętą z książek przygodowych, Harriet, w towarzystwie najlepszego przyjaciela, szuka zemsty w śmiertelnie niebezpiecznym półświatku amerykańskiego Południa.

Mały przyjaciel, druga powieść w dorobku Donny Tartt, była nominowana między innymi do Orange Prize. To amerykańska powieść gotycka, a zarazem epicka opowieść o zemście, utracie niewinności i sprawiedliwości, którą pragnie się wymierzyć samemu.

Donna Tartt jest autorką jeszcze dwóch powieści: kultowej i klasycznej już Tajemnej historii i Szczygła, który otrzymał Nagrodę Pulitzera i Andrew Carnegie Medal i był nominowany do Baileys Women`s Prize i National Book Award. Donna Tartt znalazła się na liście stu najbardziej wpływowych osób magazynu `Time`.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora