Karta książki

Nasi przyjaciele z Frolixa 8

Nasi przyjaciele z Frolixa 8

tytuł oryginalny:
Our Friends from Frolix 8
przekład:
Zbigniew A. Królicki
wydawnictwo:
Rebis
ISBN:
978-83-8062-606-5
data premiery:
2019
data wydania:
2019/09/24
numer wydania:
1
liczba stron:
312
kraj autora:
Stany Zjednoczone
język oryginalu:
angielski
kategoria:
fantastyka

Ludzie w szponach władzy, która może poznać każdą ich myśl… Czym telepatyczne Wielkie Ucho różni się od smartfonów w naszych kieszeniach?

Gdybym w latach osiemdziesiątych XX wieku, mając lat trzynaście–szesnaście, przeczytał Naszych przyjaciół z Frolixa 8, tylko bym się utwierdził w przekonaniu, że Dick znów napisał książkę o rzeczywistości, w której żyję.– z przedmowy Pawła Majki

Willis Gram jest despotycznym oligarchą w świecie rządzonym przez zmutowanych jajogłowych. Nick Appleton to uległy robotnik, którego życie jest serią niekończących się frustracji. Do czasu, gdy obaj zakochują się w Charlotte Boyer, przebojowej kolporterce wywrotowej literatury. Wydaje się, że Nick ze swoją świeżo nabytą śmiałością nie wyjdzie z tych konkurów żywy, sprawy jednak przybierają nieoczekiwany obrót. Zaginiony przed laty przywódca rebeliantów wraca z międzygalaktycznej odysei z dziewięćdziesięciotonowym ładunkiem protoplazmy gotowej zaprowadzić nowy ład na Ziemi…W tej wartkiej opowieści Philip K. Dick podejmuje poważne problemy społeczne, ale też zdradza coś, o co wielu nigdy by go nie podejrzewało – zaawansowany zmysł komediowy.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora