Karta książki

Niebo ze stali. Opowieści z meekhańskiego pogranicza

Niebo ze stali. Opowieści z meekhańskiego pogranicza

wydawnictwo:
Powergraph
ISBN:
978836118741-7
data premiery:
2018
data wydania:
2018/06/19
numer wydania:
5
liczba stron:
688
kraj autora:
Polska
język oryginalu:
polski
kategoria:
fantastyka

Niebo ze stali Roberta M. Wegnera to pierwsza powieść z cyklu Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wcześniejsze tomy – zbiory opowiadań Północ–Południe (2009) oraz Wschód–Zachód (2010) – zostały doskonale przyjęte i zebrały szereg nominacji i wyróżnień, z nagrodą Janusza A. Zajdla za rok 2009 i nagrodą Sfinks 2010 włącznie.

Teksty Wegnera krytycy i czytelnicy porównują z debiutem Andrzeja Sapkowskiego i ekranizowaną właśnie przez HBO Pieśnią lodu i ogniaGeorga R.R. Martina (I tom – Gra o tron), bestsellerową serią, która przez wiele miesięcy nie schodzi z amerykańskich list przebojów.

Niebo ze stali to pisana z werwą, pełna rozmachu i humoru epicka powieść zaskakująca zwrotami akcji, wielowątkową intrygą i wydarzeniami, których konsekwencje odczują bohaterowie na wszystkich krańcach wykreowanego świata. Pełnokrwiste postaci nie tylko cierpią i kochają, a przyciśnięte do muru, walczą o godność i życie, ale również sprawiają, że czytelnik kocha i nienawidzi wraz z nimi, i szczerze im kibicuje, kiedy stają naprzeciw przeznaczenia. Bo Wegner pisze tak, że nie sposób przejść wobec losów jego bohaterów obojętnie. Czytelnicy poddają się hipnotycznemu rytmowi tej prozy i przeżywają przygody, które na wiele godzin zabierają ich do egzotycznego świata Meekhanu – wielu narodów, języków, wierzeń i kultur.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora