Karta książki

Noc w Berlinie

Noc w Berlinie

wydawnictwo:
Dobra Literatura
ISBN:
978-83-65897-26-8
data premiery:
2018
data wydania:
2018/04/17
numer wydania:
1
liczba stron:
416
kraj autora:
Polska
język oryginalu:
polski
kategoria:
literatura współczesna

Opowieść o miłości i namiętnościach w czasach totalitaryzmu, kiedy niemal każdy wybór decyduje o życiu lub śmierci.

Berlin, lata dwudzieste, lata trzydzieste.
Joachim Werner to syn polskiej Żydówki zafascynowanej ideą rewolucji socjalistycznej i niemieckiego anarchisty. Już jako nastolatek sprzedaje swoje pierwsze obrazy i szybko zyskuje uznanie w środowisku artystycznym. O względy młodego malarza zabiegają marszandzi oraz kobiety zauroczone jego talentem, gotowe słono zapłacić za możliwość pozowania słynnemu artyście.

Wkrótce do władzy dochodzą naziści. Berlin, stolica muzeów, teatrów, kina i kabaretu, z miesiąca na miesiąc przeobraża się w miasto brunatnych koszul.
Wprowadzane są kolejne ograniczenia i zakazy, nasilają się represje. Bohater boleśnie przekonuje się, że w świecie opętanym szaleństwem ideologii nazistowskiej nie ma prawa być Niemcem… i nie ma prawa być artystą.

Pewnego dnia na jego drodze staje piękna i tajemnicza skrzypaczka Milena Janska. W świecie terroru miłość zdaje się jedynym okruchem normalności. Aż do czasu nocy kryształowej…

„Noc w Berlinie” dopełnia cykl cenionych powieści Kozery: „Berlin, późne lato” i „Króliki Pana Boga” – wszystkie części można czytać niezależnie.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora