Karta książki

Omen

Omen

tytuł oryginalny:
The Omen
przekład:
Lesław Haliński
wydawnictwo:
Vesper
ISBN:
9788377313152
data premiery:
1976
data wydania:
2018/10/17
numer wydania:
1
liczba stron:
248
kraj autora:
Polska
język oryginalu:
angielski
kategoria:

Jeremy Thorn jest amerykańskim ambasadorem w Wielkiej Brytanii. Jego cierpiąca na depresję żona, po latach bezowocnych starań o potomstwo i kilku poronieniach, w końcu rodzi dziecko. Gdy jednak ambasador zjawia się w rzymskim szpitalu, słyszy od pracującego tam księdza, że jego nowo narodzony synek nie żyje, lecz może przyjąć dziecko, jako własne, kobiety, która zmarła podczas porodu. Thorn zgadza się na propozycję duchownego, nikomu o tym nie mówiąc, nawet żonie. Chłopcu nadano imię Damien.

Kilka lat później, podczas hucznej imprezy urodzinowej czteroletniego już Damiena, jego niania popełnia samobójstwo. To jedynie początek całej serii tajemniczych i złowróżbnych wydarzeń, które Thorn będzie próbował zrozumieć, aby zapobiec kolejnym nieszczęściom…

„Omen” to powieściowa wersja słynnego i kultowego już filmu z Gregorym Peckiem. Jej autorem jest scenarzysta tego obrazu, David Seltzer, będący również producentem i reżyserem filmowym.

Książka wzbogacona została o posłowie autora do polskiego wydania oraz obszerne posłowie Mateusza Zimmermana pt. „Diabelskie nasienie / Witaj, Szatanie”. Wydanie dodatkowo zdobi 10 klimatycznych ilustracji autorstwa Krzysztof Wroński Artwork.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora