Karta książki

Ryszard Horowitz. Życie niebywałe. Wspomnienia Fotokompozytora

Ryszard Horowitz. Życie niebywałe. Wspomnienia Fotokompozytora

wydawnictwo:
Znak
ISBN:
9788324031832
data premiery:
17/11/2014
data wydania:
2014/11/17
numer wydania:
1
liczba stron:
400
kraj autora:
Polska
język oryginalu:
polski
kategoria:
biografie

Najsłynniejszy polski fotograf o swoim niezwykłym życiu.

Jako dziecko przeszedł przez piekło getta i obozów koncentracyjnych. Jako młody człowiek zakładał legendarną krakowską Piwnicę pod Baranami. Jako dorosły odniósł ogromny sukces i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich artystów.

W swojej autobiografii Ryszard Horowitz opowiada o przeżyciach z czasu II wojny światowej, dzieli się wspomnieniami z młodości w powojennym Krakowie i relacjonuje powolne wspinanie się na szczyt fotograficznej kariery, w czasach, które przywołują na myśl sceny z serialu Mad Men. Autor ze swadą opowiada o swojej rodzinie, ale też o spotkaniach z Mickiem Jaggerem, Andy&rsquo,m Warholem, Davidem Brubeckiem czy Richardem Avedonem. Nie tylko kreśli barwny portret epoki, odsłania też tajemnice swojego warsztatu fotograficznego.

To żywa, wciągająca i szczera opowieść o wojennej traumie, dorastaniu w powojennej Polsce i spełnionym amerykańskim śnie.

Życie niebywałe zawiera fotografie z archiwum rodzinnego i prace Autora.

Ryszard Horowitz urodził się w Krakowie w 1939 r., podczas wojny trafił do getta i obozów, jest jednym z ocalonych przez Oskara Schindlera z Auschwitz. Ukończył krakowską ASP. W 1959 r. wyjechał do USA, gdzie przebywa do dziś. Uznawany jest za prekursora komputerowego przetwarzania fotografii. Od 1967 roku prowadzi własną agencję fotograficzną. Jego prace wystawiane są na całym świecie.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora