Karta książki

Serce Europy

Serce Europy

tytuł oryginalny:
Heart of Europe
przekład:
Elżbieta Tabakowska
wydawnictwo:
Znak
ISBN:
9788324030316
data premiery:
23/08/2001
data wydania:
2014/11/17
numer wydania:
1
liczba stron:
512
kraj autora:
Wielka Brytania
język oryginalu:
angielski
kategoria:
historia

Historię Polski zazwyczaj poznajemy według utartego schematu: średniowiecze, nowożytność, zabory i powstania, odzyskanie niepodległości i wiek dwudziesty. Ale tak nie musi być! Norman Davies udowadnia, że nie ma dla niego schematów, od których nie można byłoby się oderwać. W Sercu Europy podróż przez polską historię biegnie ścieżką od czasów najnowszych do epok najbardziej w czasie odległych.

Dzięki temu zabiegowi autor Powstania ’44, Europy oraz mnóstwa innych historycznych bestsellerów rozpościera przed czytelnikiem niezwykłą panoramę historycznych i kulturowych sił kształtujących naszą teraźniejszość. Historia, literatura, religia, konflikty międzynarodowe i wewnętrzne, polityczne intrygi i rywalizacje. W tej książce nie brakuje niczego.

Polska w Sercu Europy to nie tylko geograficzny środek kontynentu. To miejsce, w którym rytm rozwoju europejskiej cywilizacji jest najlepiej słyszalny. Pierwsze polskie wydanie tej książki to gratka dla wszystkich miłośników historii i pisarstwa Normana Daviesa.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora