Karta książki

Skrzydlate słowa. Tom 2

Skrzydlate słowa. Tom 2

wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
ISBN:
978-83-08-05015-6
data premiery:
12-11-21
data wydania:
2012/11/21
numer wydania:
1
liczba stron:
324
kraj autora:
Polska
język oryginalu:
polski
kategoria:
leksykony / słowniki

Unikatowy w skali nie tylko polskiej, ale i światowej zbiór „skrzydlatych słów” doczekał się drugiego tomu! Oto czym nas zachwycili lub rozbawili, bądź też czym skłonili do głębszej refleksji pisarze, filozofowie, publicyści, naukowcy, filmowcy, muzycy, politycy, ludzie mediów i reklamy… Ci, których nazwiska wciąż pamiętamy, i ci, po których zostały już tylko słowa.

„Yes, we can”, „Oczywista oczywistość”, „Ten tramwaj dalej nie pojedzie”, Dżihad przeciw Mac Świat, Co z tą Polską?, „Pięćdziesiąt milionów Francuzów nie może się mylić”, Jak w czeskim filmie, A świstak siedzi i zawija je w sreberka, Pokolenie Kopiuj-Wklej, Coming out…

Tom drugi Skrzydlatych słów mieści aż 5 tysięcy haseł – są to pochodzące z okresu od starożytności po współczesność przysłowia, sentencje, obiegowe powiedzonka, słynne cytaty i wyrażenia, które weszły do kanonu kultury polskiej i światowej oraz naszego codziennego języka. Wśród nich znalazły się hasła, które dopiero teraz udało się zlokalizować (także dzięki Google’owi) oraz zupełnie nowe – powstałe w ciągu kilku ostatnich lat. Drugiego takiego słownika nie ma i nie będzie!

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora