Karta książki

Tajemnica Caravaggia

Tajemnica Caravaggia

tytuł oryginalny:
Caravaggios Geheimnis
przekład:
Sława Lisiecka
wydawnictwo:
Muza
ISBN:
9788377584736
data premiery:
09-01-01
data wydania:
2013/09/25
numer wydania:
1
liczba stron:
512
kraj autora:
Niemcy
język oryginalu:
niemiecki
kategoria:
kryminał / sensacja / thriller

Tilman Roering, autor bestsellerowych powieści historycznych, opowiada o fascynującym, burzliwym i awanturniczym życiu jednego z największych malarzy europejskich.
Przedstawia jego dzieciństwo i lata spędzone w Mediolanie, gdzie uczył się malarstwa i gdzie został uwiedziony przez jednego z nauczycieli, co już na zawsze zadecydowało o jego upodobaniach seksualnych.
Następnie przenosi czytelnika do Rzymu, w którym Caravaggio najpierw cierpiał biedę, potem trafił do papieskiego malarza Cesariego, a w końcu znalazł możnego mecenasa i dzięki niemu rozpoczął swoją wielką karierę.
Autor pokazuje również tę gorszą stronę artysty, człowieka porywczego, skłonnego do bójek i awantur, który musiał uciekać z Rzymu, bo zabił człowieka.

Tłem dla tej barwnej opowieści są wydarzenia epoki, odgłosy inkwizycji, odkrycia kopernikańskie, proces Giordana Bruna, intrygi w Watykanie.
W książce znajdziemy także przewodnik po obrazach, ciekawy opis warsztatu Caravaggia, a także okoliczności życiowe, które towarzyszyły powstawaniu jego arcydzieł.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora