Karta książki

UKRAIŃSKA NOC

UKRAIŃSKA NOC

tytuł oryginalny:
Ukrainian nights
przekład:
Marcin Szuster
wydawnictwo:
Krytyka Polityczna
ISBN:
978-83-65853-81-3
data premiery:
2018
data wydania:
2018/11/07
numer wydania:
1
liczba stron:
320
kraj autora:
Stany Zjednoczone
język oryginalu:
angielski
kategoria:
literatura faktu / reportaż

Za co bylibyście gotowi dziś życie? Nie przed wiekami, ale kilka lat temu; nie gdzieś daleko stąd, ale tuż za naszą wschodnią granicą; nie wielcy mężowie stanu, ale zwykli ludzie – porzucili bezpieczne prace i wygodne łóżka, żeby walczyć o bliskie im wartości – wolność i demokrację.

Najnowsza książka wybitnej amerykańskiej historyczki Marci Shore pokazuje ludzką twarz wydarzeń, które dla większości z nas były tylko kolejnym newsem na ekranie telewizora. Rozmawiając z tymi, którzy w zimę 2013–14 ruszyli na Majdan autorka z empatią przygląda się pojedynczym ludzkim historiom pozwalając nam się w nich przejrzeć i zobaczyć w nich samych siebie. Ten żywy, drobiazgowy wręcz portret młodych i starszych, ludzi różnych zawodów i o szerokim spektrum sympatii politycznych układa się w spójną historię o ludzkiej solidarności i sile.

Jako przewodniczka, historyczka i gawędziarka, Marci Shore ukazuje nam złożone wybory, przed jakimi stają Ukraińcy, po mistrzowsku przeplatając ich osobiste historie z intelektualną, społeczną i polityczną historią regionu.

Anne Applebaum

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora