Karta książki

Xięgi Nefasa. W zaświatach

Xięgi Nefasa. W zaświatach

wydawnictwo:
Znak
ISBN:
978-83-240-4572-3
data premiery:
30/01/2017
data wydania:
2017/01/30
numer wydania:
1
liczba stron:
480
kraj autora:
Polska
język oryginalu:
polski
kategoria:
fantastyka historia literatura współczesna

Xięgi Nefasa. W zaświatach, to drugi tom znakomitej sagi fantasy, której akcja toczy się na dworze Bolesława Krzywoustego.

Nefas, tajemniczy sługa Krzywoustego, pragnie za wszelką cenę wydostać z zaświatów swoją ukochaną. Jednak by móc przywrócić do życia Rangdę, musi najpierw dotrzymać przyrzeczenia danego wiele lat temu mrocznemu bóstwu Trygławowi. Ma chronić przed śmiercią troje dzieci, których losów przyrzekł strzec podczas krwawego obrzędu.

Władysław – młody następca tronu, Jaksa – przybrany syn rycerza Dunina i niewidoma Alba o magicznych zdolnościach nie ułatwiają mu zadania. Cała czwórka rzucona w wir wojen toczony przez księcia Bolesława zmaga się z rosnącą w siłę pogańską potęgą i upiorami, które wydostały się z Nawii. Nefas robi, co w jego mocy, bo wie, że śmierć jednego dziecka oznacza śmierć całej trójki, a tym samym zaprzepaszczenie szansy na ocalenie Rangdy.

Dwunastowieczna Polska to miejsce, gdzie magia miesza się z rzeczywistością, pogańscy bogowie rządzą losami ludzi, a kościelni dostojnicy i możni rycerze gotowi są zaprzedać duszę diabłu, by choć na chwilę zyskać władzę.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora