Karta książki

Yoko i John. Dni, których nigdy nie zapomnę

Yoko i John. Dni, których nigdy nie zapomnę

tytuł oryginalny:
Days That I'll Remember: Spending Time with John Lennon and Yoko Ono
przekład:
Łukasz Muller
wydawnictwo:
Znak literanova
ISBN:
978-83-240-2353-0
data premiery:
2013/02/12
data wydania:
2013/02/14
numer wydania:
1
liczba stron:
288
kraj autora:
USA
język oryginalu:
angielski
kategoria:
biografie / listy / dzienniki

Wielu zarzucało Yoko, że to z powodu szalonej miłości do niej Lennon porzucił Beatlesów. Ci, którzy znali Yoko i Johna naprawdę dobrze, wiedzieli, że była dla niego największą inspiracją i to dzięki niej rozwinął się jako artysta.

On: niekwestionowana ikona kultury XX wieku.

Ona: awangardowa artystka, wnuczka bankierów i spadkobierczyni arystokratycznego rodu. Studiowała razem z dziećmi cesarza Hirohito. W jej żyłach płynie krew cesarza z IX stulecia. Jako jedna z niewielu może się pochwalić współpracą z tak różnymi muzykami, jak John Cage, Ornette Coleman i Lady Gaga.

Mało kto poznał tę parę tak dobrze jak Jonathan Cott, który przyjaźnił się z nimi od 1968 roku. Przez cały ten czas był jedną z najbliższych im osób – widział ich w najbardziej intymnych chwilach, odwiedzał ich w apartamentach, bywał z nimi w studiach nagraniowych i na imprezach towarzyskich. Przegadał z nimi niejedną noc. To on jako pierwszy rozmawiał z Lennonem, gdy ten poznał Yoko – i to on przeprowadził z nim ostatni wywiad prasowy na 3 dni przed śmiercią muzyka.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora