Karta książki

Zaduch. Reportaże o obcości

Zaduch. Reportaże o obcości

wydawnictwo:
DW PWN
ISBN:
9788377058831
data premiery:
14/09/2015
data wydania:
2015/09/14
numer wydania:
1
liczba stron:
280
kraj autora:
Polska
język oryginalu:
polski
kategoria:
literatura faktu / reportaż

Czytaj fragment 1 - "Zaduch. Reportaże o obcości"

To książka o osobach, które wiedzą, że nie wrócą już na wieś, a jednocześnie zawsze będą miały świadomość, że nie pochodzą z miasta. Że nigdzie nie są u siebie.

Czego wstydzą się ludzie pochodzący ze wsi? I czy rzeczywiście się wstydzą? W tej książce znajduje się piętnaście odpowiedzi na te pytania. Marta Szarejko rozmawia ze swoimi rówieśnikami – trzydziestolatkami, którzy przyjechali z małych miejscowości do Warszawy. Opowiadają jej o swoich kompleksach, wątpliwościach, tęsknotach. O tym, czego najbardziej im brak w mieście i czego najbardziej nie znosili na wsi. O tym, co niosą w sobie, chociaż na wieś wracają coraz rzadziej. O tym, że nigdzie nie czują się u siebie. Warto im się przyjrzeć i zastanowić – więcej w nich wstydu czy tęsknoty?

Gdyby to był film, musiałby być kręcony w wąskim kadrze, który idealnie nadaje się do zbliżeń. Marta Szarejko nie przygląda się wsi, tylko ludziom, którzy z niej pochodzą. Ale żyją w mieście. Reporterka obcina otoczenie – ważne dla niej jest to, co o wsi myślą bohaterowie. W jej opowieści zostali wyłącznie ludzie, ich wspomnienia, refleksje, kompleksy i tęsknoty. Warto im się przyjrzeć i zastanowić – więcej w nich wstydu czy tęsknoty?

Xiegarnia.pl objęła patronat nad książką.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora