Karta książki

Życie przestępcze w przedwojennej Polsce

Życie przestępcze w przedwojennej Polsce

wydawnictwo:
PWN
ISBN:
978-83-01-17232-9
data premiery:
2012/10/17
data wydania:
2012/10/17
numer wydania:
1
liczba stron:
496
kraj autora:
Polska
język oryginalu:
polski
kategoria:
kryminał / sensacja / thriller

Gdy w 1918 r. Polska odzyskała niepodległość, cały naród ogarnął entuzjazm. Te dwadzieścia lat do dzisiaj zachwyca rozmachem, przyciąga naszą uwagę, intryguje…

Błyskawiczny rozwój kraju sprawił, że nie wszyscy dostrzegali niedostatki rzeczywistości, a przecież życie przestępcze to druga strona codzienności dwudziestolecia międzywojennego. Jej królami byli kasiarze, złodzieje mordercy, oszuści, prostytutki i włamywacze. Handel ludźmi, tragedie ekonomiczne, afery seksualne czy wyrafinowane oszustwa podatkowe nie są dziełem współczesnej cywilizacji, bo pomysłowość przestępców dorównywała kreatywności w innych dziedzinach.

W ciemnych zakamarkach ulic przedwojennej Polski czaiły się straszliwe kreatury, na drogach grasowały gangi brutalnych porywaczy i rabusiów, a ich śladem podążała niestrudzona policja. Gazety donosiły o drastycznych morderstwach, niektóre, jak słynna sprawa Gorgonowej, do dziś pozostały niewyjaśnione.

Autorka z pasją detektywa odkrywa mroczne historie z przedwojennej Polski. Często dramatyczne, ale czasem również zabawne. To porywająca opowieść o obyczajowości półświatka, którą czyta się jak najlepszy kryminał.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora