Pisarz x.pl

14 lutego 2015

Bohdan Zadura

Bohdan Zadura zadebiutował w 1962 roku na łamach miesięcznika "Kamena". Poeta, prozaik, tłumacz i krytyk literacki  jest obecnie redaktorem naczelnym legendarnej  "Twórczości".

14 lutego 2015

Xięgarnia odcinek 108. Bohdan Zadura

Gościem 108. odcinka Xięgarni był Bohdan Zadura - poeta, prozaik, tłumacz, autor ostatnio opublikowanego tomiku poetyckiego "Kropka nad i". Czy "Kropka nad i" może być rodzajem poetyckiego dziennika? "Piszę to, co widzę. Piszę to, co słyszę. Nie do końca jest tak, że piszę to co czuję nawet jeżeli się rymuje. Czy to...

12 lutego 2015

Bohdan Zadura w Xięgarni!

W najbliższym odcinku Xięgarni ważne będą nie tylko kropki na końcu zdania, ale również te nad "i". Gościem programu będzie Bohdan Zadura, autor niedawno opublikowanego tomiku "Kropka nad i". Zapraszamy w sobotę, 14 lutego, o 18:00 do TVN24.

28 października 2014

Echo serca

W najnowszym tomie Bohdana Zadury refleksję nad przemijaniem i śmiercią, która „zagląda w oczy”, równoważą dystans i zgryźliwa ironia wobec siebie i współczesnego świata. Zadura po raz kolejny podkreśla, że nie jest poetą spoglądającym na ziemię z wysokości Parnasu, ale opowiada o rzeczywistości zwyczajnie – co nie znaczy, że w sposób pozbawiony znaczenia.