Pisarz x.pl

8 lipca 2017

Xięgarnia odcinek 214. Dmitrij Głuchowski

W 214 odcinku Xięgarni światy alternatywne i życie we współczesnej Rosji, czyli rozmowa z rosyjskim pisarzem i dziennikarzem Dmitrijem Głuchowskim, felieton Michała Komara o Loli i sekretnym tańcu pająka, a o swoich ulubionych książkach opowiada Jerzy Gruza. Producentem programu jest TVN24, producentem wykonawczym jest Kompania Mediowa.

25 marca 2015

Żyjmy sto lat (i ani dnia dłużej)!

„FUTU.RE” Dmitrija Glukhovskiego to kolejny dowód na to, że z marzeniami trzeba uważać. Nowa powieść autora bestsellerowego cyklu „Metro 2033” pokazuje świat, w którym spełnia się największe pragnienie ludzkości – pragnienie nieśmiertelności. Wydawałoby się: raj. Sęk jednak w tym, że Glukhovsky doskonale wie, jak ten raj może być zorganizowany – nie ma tam miejsca ani dla Boga, ani, tym bardziej, dla człowieka.

20 czerwca 2014

Dmitrij Głuchowski – wywiad

  "Współczesna rzeczywistość rosyjska jest tak zwariowana, szalona, niewytłumaczalna, że tylko fantastyczne, absurdalne lub satyryczne wyjaśnienie wydaje się sensowne" - mówił Dmitrij Głuchowski. Autor "Metro 2033" przy okazji premiery tomu opowiadań "Witajcie w Rosji" opowiadał o aktualnej polityce swojej ojczyzny, jej niespełnionej miłości do Zachodu i absurdalnej drodze, którą teraz podąża....