Pisarz x.pl

23 czerwca 2016

TOP 5 reportaży o Chinach (wyd. Czarne)

Ostatnio z wizytą do Polski przyjechał przywódca Chin, Xi Jinping. Futbolowa gorączka przyćmiła to wydarzenie, podpisane porozumienia handlowe i spotkania. Obecność delegacji została zauważona przez warszawskich kierowców, którzy stali w większych niż zwykle korkach i pomstowali soczyście.

2 czerwca 2016

Porządek światowy

Kissinger. Guru dyplomacji, doradca amerykańskich prezydentów. Nazwisko znane każdemu badaczowi i studentowi stosunków międzynarodowych. Autor, którego opinie odbijają się szerokim echem nie tylko w hermetycznym świecie ministrów spraw zagranicznych, podjął się praktycznie niemożliwego wyzwania. Odpowiedzi na pytanie jakie były, są i będą porządki światowe. Dlaczego porządki?...

14 maja 2014

Poskromić smoka

Chiny – państwo o powierzchni kontynentu, kultura o oddziaływaniu światowym, historia sięgająca tysiącleci przed narodzeniem Chrystusa. „O Chinach” to kolejna próba przybliżenia tego niezwykłego kraju, tym razem na gruncie dyplomatycznym, obejmującym stosunki Państwa Środka z innym mocarstwem, zupełnie odmiennym w swych fundamentach – Stanami Zjednoczonymi.