Pisarz x.pl

9 lipca 2017

Strefa Gazy. Przypisy

Nikomu nie trzeba już tłumaczyć czym jest konflikt izraelsko- palestyński, czego dotyczy czy jak długo trwa. Dla kilku pokoleń jest to cześć historii powszechnej, stały element rozmów związanych z pokojem na świecie, humanitaryzmem czy terroryzmem. Spór o tereny izraelsko-palestyńskie jest tematem tak wyświechtanym, że nikt nie zwraca już na niego...

17 grudnia 2013

Najlepsze komiksy 2013 roku

Schyłek roku zwykle skłania do różnorodnych rozliczeń i bilansów. Obszar kultury ma to do siebie, że z mijających dwunastu miesięcy pamięta się raczej to, co najlepsze. Mówiąc krótko, przychodzi czas na rankingi. A grudzień ma dodatkowo taki atut, że zawiera święta Bożego Narodzenia, nierozłącznie skojarzone z prezentami (komiks to taki dobry pomysł na prezent!). Przed wami wybór najlepszych komiksów, które pojawiły się w 2013 roku w Polsce – przypominajcie sobie z rozrzewnieniem lub nadrabiajcie zaległości!

20 marca 2013

Narysuj mi wojnę

„Strefa bezpieczeństwa Goražde” jest arcydziełem komiksowego reportażu i jednocześnie rzetelną lekcją historii wojny bałkańskiej, która wybuchła po rozpadzie Jugosławii w latach 90. ubiegłego wieku.