Pisarz x.pl

30 czerwca 2020

Nagroda Literacka Europy Środkowej Angelus 2020 – długa lista nominowanych

Poznaliśmy tzw. długą listę książek nominowanych do tegorocznej Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS. Spośród 131 zakwalifikowanych tytułów jury wybrało 14. Laureata bądź laureatkę Angelusa, na których czeka nagroda w wysokości 150 tys. zł, poznamy 17 października, podczas wspólnej gali Angelusa i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS. Finałowa siódemka książek zostanie wyłoniona we wrześniu.

17 czerwca 2020

12 edycja Conrad Festival – znamy program główny!

O wyjątkowości tegorocznej edycji Festiwalu Conrada świadczy nie tylko doborowe grono gości z całego świata, a także wielość i różnorodność dyskutowanych w jego trakcie tematów. W związku z nieprzewidywalną sytuacją pandemiczną na świecie w tym roku po raz pierwszy w historii połączymy się internetowo z autorkami i autorami, gośćmi programu głównego wydarzenia. Spotkamy się m.in. z Sigrid Nunez, Markiem Bieńczykiem, Royem Jacobsenem, Karlem-Markusem Gaussem, Magdaleną Tulli i Elif Şafak. Organizatorami Festiwalu Conrada są Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundacja Tygodnika Powszechnego.

1 marca 2020

O!Lśnienia – Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Kraków

Do 9 marca trwa głosowanie w plebiscycie O!Lśnienia – Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Kraków. Nominacje dla artystów za 2019 rok poznaliśmy 14 lutego w programie Katarzyny Janowskiej „Rezerwacja”. Plebiscyt trwa do 9 marca. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali, która 13 marca odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków i będzie transmitowana w Onecie.

25 stycznia 2020

Xiegarnia odcinek 328. Katarzyna Bazarnik i Zenon Fajfer

W 328 odcinku Xięgarni Katarzyna Bazarnik i Zenon Fajfer tłumaczą czym jest liberatura. Ponadto w programie felieton Justyny Sobolewskiej o „Stramerze” – znakomicie przyjętej książce Mikołaja Łozińskiego. A na koniec Jacek Fedorowicz opowiada o książkach, które lubi czytać. Producentem programu jest TVN24. Producentem wykonawczym jest Kompania Mediowa.