Pisarz x.pl

19 lutego 2018

Orhan Pamuk odwiedzi Polskę w maju!

Znakomita wiadomość dla miłośników literatury z najwyższej półki. Laureat literackiej Nagrody Nobla Orhan Pamuk w maju przyjedzie do Polski i spotka się z czytelnikami. Turecki pisarz przyjął zaproszenie Wydawnictwa Literackiego i Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury. Noblista oprócz spotkania z fanami w ramach Apostrofu będzie również podpisywał książki na stoisku WL podczas Targów Książki w Warszawie, zawita też do Krakowa. Przyjazd Orhana Pamuka będzie jednym z głównych wydarzeń jubileuszu 65-lecia Wydawnictwa Literackiego.

16 kwietnia 2016

6 książek w finale Man Booker International Prize

Znamy sześć tytułów, które zakwalifikowały się do ścisłego finału nagrody Man Booker International Prize 2016. Nagroda w wysokości 50000£ (70000$) zostanie podzielona równo pomiędzy autora i tłumacza. Wśród nominowanych są: turecki noblista Orhan Pamuk, Austriak Robert Seethaler, Yan Lianke z Chin, José Eduardo Agualusa z Angoli,

25 października 2012

O sztuce powieści

„Pisarz naiwny i sentymentalny” to zapis wykładów o sztuce powieści, wygłoszonych przez Orhana Pamuka na Uniwersytecie Harvarda w 2009 roku. Mimo kilku interesujących obserwacji, nowa książka noblisty to propozycja zaledwie poprawna.