Pisarz x.pl

13 stycznia 2014

Paweł Huelle – wywiad, część II

  Druga część rozmowy z Pawłem Huellem, będąca kontynuacją wywiadu emitowanego w programie „Xięgarnia” w TVN24.   Koproducentami programu są Narodowy Instytut Audiowizualny oraz TVN24. Producentem wykonawczym jest SOLFILM.

13 stycznia 2014

Paweł Huelle – wywiad, część I

  Pierwsza część rozmowy z Pawłem Huellem, będąca kontynuacją wywiadu emitowanego w programie „Xięgarnia” w TVN24.   Obejrzyj drugą część rozmowy z Pawłem Huellem.   Koproducentami programu są Narodowy Instytut Audiowizualny oraz TVN24. Producentem wykonawczym jest SOLFILM.

7 stycznia 2014

Dobrze znane tajemnice Pawła Huellego

W czasach wyraźnej tęsknoty za arcydziełem prozatorskim w Polsce powracający po dłuższej przerwie Paweł Huelle z miejsca nazywany jest wirtuozem i obrońcą niesłabnącej siły literatury. Według tekstów promujących „Śpiewaj ogrody” znajdziemy w tej powieści brawurowe połączenie: medytację nad skomplikowaną przeszłością wielokulturowego Gdańska, traktat o sztuce, kryminalną zagadkę zapomnianej zbrodni, tajemnicę zaginionego rękopisu, poruszający romans na wojennym tle. Ile z zapowiadanej magii faktycznie przeniknęło do tej historii?