15 lipca 2014

Zaczytane wakacje w Krakowie

W krakowskim wydaniu „Zaczytanych wakacji” gościli Adam Zagajewski, Łukasz Jarosz i Anna Dymna. Tematem programu była, oczywiście, poezja.

 

 

Jan Nowicki opowiadał o ulubionych lekturach i wielkim wpływie czytelnika na samą literaturę. Filip Łobodziński mówił zaś o poetyckim Krakowie. Adam Zagajewski chwalił krakowską publiczność, której nigdy nie brakuje na literackich wydarzeniach, a także stwierdzał, że poeta to najstarszy zawód świata. Nasz stały felietonista Michał Rusinek próbował wyjaśnić, czym jest poezja i polecał książkę Wisławy Szymborskiej, która wyjdzie w październiku.

 

Wydaniu towarzyszyła także premiera czwartego spotu w kampanii „Zaczytane wakacje” ze Zbigniewem Zamachowskim w głównej roli.

 

„Zaczytane wakacje” to kampania telewizyjna promująca czytanie w czasie wakacji. Znane postaci ze świata filmu, muzyki i sportu oraz sami pisarze zachęcają do zabrania książki na wakacyjny wyjazd. Co tydzień w sobotę z innego polskiego kurortu nadawany będzie 45 minutowy program ‚live’ w TVN 24.

 

Kampanię „Zaczytane wakacje” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Książki, o których pisał autor