Karta książki

David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię

David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię

tytuł oryginalny:
David Bowie. Starman
przekład:
Agnieszka Wojtowicz
wydawnictwo:
Sine Qua Non
ISBN:
978-83-63248-85-7
data premiery:
2012/03/01
data wydania:
2013/04/24
numer wydania:
1
liczba stron:
550
kraj autora:
Wielka Brytania
język oryginalu:
angielski
kategoria:
biografie / listy / dzienniki

Czytaj fragment 1 - "David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię"

ZiggyStardust, Changes, Under Pressure, Let’s Dance, Fame, Heroes i oczywiście Starman to sztandarowe utwory Davida Bowiego, artysty, którego sposób bycia zadomowił się w naszej świadomości na dobre, równolegle z jego muzyką. Pisał lub nagrywał praktycznie ze wszystkimi – od Iggy’ego Popa, przez Freddiego Mercury’go, aż do Johna Lennona. Sprzedał 136 milionów albumów, dysponuje jedynym w swoim rodzaju głosem, a jego twórczość wywarła znaczny wpływ na wielu wykonawców, takich jak Nirvana czy Franz Ferdinand.

Starman. Człowiek, który spadł na ziemię to interesujące podsumowanie kariery Davida Bowiego. Liczne i, co najważniejsze, trafne spostrzeżenia oraz wywiady z współpracownikami i artystami, którzy wiele wnieśli do jego kariery, czynią niniejszą książkę biografią z prawdziwego zdarzenia. Bo czego więcej można chcieć od rockowej biografii? Każdy epizod kariery Bowiego został opisany z niezwykłą dbałością o szczegóły, a liczne anegdoty sprawiają, że Starmana czyta się jednym tchem. Autor nie idealizuje artysty, nie tworzy sztampowej laurki, natomiast sprawia, że bohatera tej książki nie sposób nie lubić, nawet jeśli nie jest się jego fanem.

Paul Trynka analizuje wpływ Davida Bowiego na świat popkultury. W niniejszej książce przytacza ponad trzysta niepublikowanych dotychczas rozmów z osobami mniej lub bardziej związanymi z piosenkarzem – szkolnymi kolegami, menedżerami, muzykami oraz jego bliskimi.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora