Karta książki

Długa Ziemia

Długa Ziemia

tytuł oryginalny:
The Long Earth
wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
ISBN:
978-83-7839-409-9
data premiery:
2012/06/19
data wydania:
2013/01/10
numer wydania:
1
liczba stron:
368
kraj autora:
Wielka Brytania
język oryginalu:
angielski
kategoria:
fantastyka

Światy równoległe, genialny wynalazek, pełna przygód niezwykła podróż… “Długa Ziemia” to pierwsza powieść powstała w wyniku współpracy dwóch wybitnych brytyjskich pisarzy: twórcy “Świata Dysku” Terry’ego Pratchetta i znanego autora fantastyki naukowej Stephena Baxtera.

Rok 1916, front zachodni. Szeregowy Percy Blakeney budzi się, leżąc w świeżej, bujnej trawie. Słyszy głosy ptaków i szum wiatru wśród drzew. Ale co się stało z błotem, krwią i pooranym pociskami krajobrazem ziemi niczyjej? A skoro już o tym mowa – co się stało z Percym? Rok 2015, Madison, stan Wisconsin, USA. Policjantka Monica Jansson bada szczątki spalonego domu. Jego właściciel, unikający ludzi naukowiec, zniknął bez śladu. Przeszukując pogorzelisko, Jessica znajduje dziwny przedmiot: pudełko mieszczące w sobie kilka prostych obwodów, trójpozycyjny przełącznik oraz… ziemniak. To prototyp niezwykłego wynalazku. Urządzenia, dzięki któremu ludzkość zmieni swoje rozumienie rzeczywistości… Powieść “Długa Ziemia” przenosi czytelników na krańce świata i o wiele dalej. Wystarczy jeden krok.

Literacka alchemia! Pod piórem Pratchetta i Baxtera możliwości są prawie nieograniczone. To historia, w której rodzą się genialne pomysły. Ekscytacja autorów, kiedy bawią się wielością rozwiązań, jest wyraźnie wyczuwalna i zaraźliwa! Fabuła “Długiej Ziemi” jest tak porywająca, że zbrodnią byłoby się w nią nie zapaść po uszy!
“SFX”

Połączenie Pratchetta z Baxterem to znakomity pomysł. Nie ma to jak genialne poczucie humoru w świecie science fiction.
“Sunday Times”

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora