Karta książki

Spryciarz z Londynu

Spryciarz z Londynu

tytuł oryginalny:
Dodger
przekład:
Maciej Szymański
wydawnictwo:
Rebis
ISBN:
978-83-7510-980-1
data premiery:
12-01-01
data wydania:
2013/04/17
numer wydania:
1
liczba stron:
416
kraj autora:
Wielka Brytania
język oryginalu:
angielski
kategoria:
fantastyka

Czytaj fragment 1 - "Spryciarz z Londynu"

Dodger żyje z tego, co znajdzie w kanałach dziewiętnastowiecznego Londynu. To gość: kocha całą swoją dzielnicę, większość swoich ziomków i bardzo niewielu policjantów. A w zasadzie – żadnego policjanta. Prawdziwy z niego Pan “nic nie wiem, nic nie słyszałem, w ogóle mnie tu nie było”.

Chłopaka zna każdy, kto jest nikim, a nie zna nikt, kto jest kimś. W zasadzie tak powinno być i jest… do chwili, gdy pewnej deszczowej nocy ratuje z rąk oprawców samotną dziewczynę. Tyle że ta samotna ma męża, jednego z tych, którzy są kimś. Odtąd świat nieznacznie przyspiesza, a Dodgera pragnie bliżej poznać wielu ciekawych ludzi: milionerzy, politycy, policjanci, książęta i zawodowi zabójcy.

Terry Pratchett (ur. 1948) znany jest przede wszystkim jako autor serii “Świat Dysku”. Jego powieści fantasy i science fiction doczekały się wielu adaptacji, zdobyły też liczne nagrody, w tym Carnegie Medal. W 1998 roku Pratchett został Kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego “za zasługi dla literatury”, a w roku 2008 otrzymał tytuł szlachecki. Na całym świecie sprzedano ponad 70 milionów jego książek przetłumaczonych na 37 języków.

Dotychczas nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazały się: “Ciemna strona Słońca”, “Dysk”, “Dywan”, “Księgi nomów”, “Opowieści o Johnnym Maxwellu” i “Nacja”.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora