Karta książki

England's Dreaming. Historia punk rocka.

England’s Dreaming. Historia punk rocka.

tytuł oryginalny:
England's Dreaming
przekład:
Marta Marciniak
wydawnictwo:
Axis Mundi
ISBN:
978-83-6143-246-3
data premiery:
2010
data wydania:
2013/03/06
numer wydania:
1
liczba stron:
700
kraj autora:
Wielka Brytania
język oryginalu:
angielski
kategoria:
biografie / listy / dzienniki

Pierwsza kompletna historia kultury punkowej, opowiadająca o jego źródłach, historii “Sex Pistols” i ich czasach: drugiej połowie lat 70. Opowieść pełna anegdot, relacji uczestników zdarzeń i wywiadów, opowiada historię niebotycznego sukcesu i szybkiego upadku ostatniej wielkiej kapeli rock’n’rollowej i momentu w popkulturze, który przyszło jej definiować.

Historia punk rocka, opowiadająca o jego źródłach kulturowych i społecznych, o sprawczej sile Malcolma McLarena, historii Sex Pistols i ich naśladowcach. Sugestywny portret drugiej połowy lat 70. w Wielkiej Brytanii.

Książka wskazywana przez krytyków jako najbardziej wiarogodna analiza punk rocka, uaktualniona o relację na temat punkowej spuścizny, zjednoczenia Pistolsów w 1996 roku oraz aktualną dyskografię.
Książka została uhonorowana prestiżową nagrodą im. Ralpha Gleasona dla najlepszej książce o tematyce muzycznej.

Tłumaczka Marta Marciniak jest punkową, wegetarianką i feministką. Pochodzi z Warszawy. Absolwentka magisterskich studiow kulturoznawczych (specjalizacja: USA) Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jest doktorantką i pracuje jako asystentka na wydziale Transnational Studies na State University of New York at Buffalo w USA. Nadal czuje się związana z warszawskim środowiskiem punkowym, a jej zainteresowania badawcze, w tym praca doktorska, dotyczą historii punk rocka przede wszystkim w Polsce i w USA. Kiedyś chciałaby grać na bębnach w kapeli punkowej.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora