Karta książki

Glatz. Zamieć

Glatz. Zamieć

wydawnictwo:
Wydawnictwo SQN
ISBN:
9788382102345
data premiery:
2021
data wydania:
2021/05/19
numer wydania:
1
liczba stron:
456
kraj autora:
Polska
język oryginalu:
polski
kategoria:
kryminał / sensacja / thriller

Dokąd prowadzą ślady w śniegu?

Hrabstwo Kłodzkie kilka lat po wojnie. Kraina Pana Boga stoi u progu kryzysu, który dotyka Republikę Weimarską. Mroźna zima skuła lodem malownicze okolice Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej i Lądka Zdroju. Malownicze krajobrazy stają się scenerią brutalnych zbrodni. To zapowiedź ciężkich czasów dla społeczności hrabstwa. Klucz do rozwiązania zagadki morderstw tkwi w przeszłości, może mieć jednak decydujący wpływ na przyszłość i losy wielu ludzi. Wraz z roztopami nadchodzi nowa rzeczywistości dla mieszkańców Glatz.

Śnieżnik, zima 1923 roku. Miejscowy przewodnik odnajduje na szczycie Wieży Wilhelma zwłoki turysty okaleczone w okrutny i przemyślny sposób. Tego samego dnia zostaje zamordowany ceniony naukowiec. Zabójca w pozostawionej wiadomości przedstawia się jako bohater lokalnych legend, Duch Gór, Rübezhal.

Do prowadzenia sprawy zostaje wyznaczony szef Kłodzkiego Wydziału Kryminalnego nadwachmistrz Franz Koschella. Szybko staje się jasne, że Rübezahl wybiera ofiary nieprzypadkowo, a tropy prowadzą do podberlińskiego szpitala w Beelitz.

Na drodze kłodzkiego policjanta staje dawny znajomy, wojskowy śledczy, kapitan Wilhelm Klein. Koschella jest pewien, że klucz do ujęcia sprawcy tkwi w jego przeszłości. Wie, że konfrontacja z Kleinem jest nieunikniona, a prawda, którą dzięki niej odkryje, okaże się brzemienna w skutki.

“Przejmuje chłodnym dreszczem od pierwszej do ostatniej strony. Powieść Tomasza   Duszyńskiego   to   stylowy   kryminał   retro,   w   którym   okrutne zbrodnie mają nie tylko tło, ale też swoje przyczyny, w okrutnym świecie wielkiej polityki. To galeria pełnokrwistych postaci    unurzanych  w zło, niezależnie czy w imię walki o sprawiedliwość, czy w imię zemsty. W „Zamieci” górska lawina potrafi porwać i ofiarę, i mordercę, i detektywa.  góry, zimni ludzie i zimne trupy — oto „Zamieć”.”
Marcin Wroński

“Każda książka z serii Glatz to pozycja obowiązkowa nie tylko dla miłośników retro kryminałów, ale także wszystkich fanów inteligentnych powieści z dreszczykiem. Glatz. Zamieć tylko utwierdziła mnie w tym przekonaniu.”
Rafał Bielski, Redaktor naczelny, Magazynu literacko-kryminalny POCISK

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora