Karta książki

Język przyszłości

Język przyszłości

tytuł oryginalny:
The Language of the Future
przekład:
Julia Fiedorczuk
wydawnictwo:
Biuro Literackie
ISBN:
978-83-63129-10-1
data premiery:
2012/06/07
data wydania:
2012/06/07
numer wydania:
1
liczba stron:
76
kraj autora:
USA
język oryginalu:
angielski
kategoria:
poezja

Język przyszłości to unikalny zbiór tekstów wymykający się prostym klasyfikacjom, szukającym w nim czystej prozy, wiersza czy piosenki. Oddaje w ten sposób znakomicie bogatą osobowość jego autorki oraz zadania, które stawia przed swoją sztuką: nieustannego poszerzania pola artystycznych działań i możliwości wpływu na percepcję widza.

Autorka osobiście zadbała o to, aby jej pierwsza pozycja w języku polskim była wydawniczym unikatem. Każdy etap jej produkcji był z nią negocjowany i dopieszczany. Prócz kolejności tekstów, artystka sama wybrała papier na okładkę i wnętrze książki oraz format i rodzaj jej oprawy. Specjalnie wykonała ponad sto rysunków kredą na tablicy, układających się w cykle, które można samodzielnie animować poprzez przewracanie stron.

Anderson, prywatnie żona Lou Reeda, jest artystką eksperymentalną, działającą z powodzeniem na różnych polach sztuki, takich jak muzyka, rzeźba, rysunek czy performance. Jej twórczość jest mocno eklektyczna i znosi podziały pomiędzy dziedzinami sztuki, szukając wciąż nowych inspiracji i jakości w ciągłym mieszaniu dyscyplin oraz środków wyrazu.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora