Karta książki

Katarzyna Wielka. Portret kobiety

Katarzyna Wielka. Portret kobiety

tytuł oryginalny:
Catherine the Great: Portrait of a Woman
przekład:
Marek Król
wydawnictwo:
Znak
ISBN:
978-83-240-2193-2
data premiery:
2011
data wydania:
2012/10/15
numer wydania:
1
liczba stron:
544
kraj autora:
USA
język oryginalu:
angielski
kategoria:
biografie historia

Opowieść o kobiecie, która zatrzęsła światem.

Bezwzględna despotka czy oświecona reformatorka? Propagatorka najgorszych perwersji czy nieśmiała dziewczyna z Pomorza? Katarzyna Wielka miała wiele twarzy. Polacy znienawidzili ją za odebranie niepodległości. Wolter pokochał za zamiłowanie do filozofii. Sprzeciwiała się zacofaniu Rosji, ale przez czterdzieści lat trzymała kraj żelazną ręką. Współczuła uciskanym chłopom, ale bez mrugnięcia okiem topiła wiejskie powstania we krwi. Była kobietą, ale w konserwatywnej Rosji zdobyła pełnię władzy, o której wcześniejsi carowie mogli tylko marzyć.

W najnowszej książce Roberta K. Massiego – zdobywcy Nagrody Pulitzera i jednego z najwybitniejszych znawców dawnej Rosji – Katarzyna Wielka powraca do życia.

Oto historia pełna intryg, tajemnic dworskiego życia i dylematów władzy. Od nieszczęśliwego dzieciństwa w Szczecinie, poprzez patologiczny związek ze zdziecinniałym carem aż po wstrząsane skandalami panowanie. Pierwsza naprawdę pełna biografia jednej z najważniejszych postaci w historii Polski i Europy

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora