Karta książki

Kosmonautka

Kosmonautka

wydawnictwo:
Poławiacze pereł
ISBN:
978-83-937988-1-0
data premiery:
2014/03/08
data wydania:
2014/03/08
numer wydania:
1
liczba stron:
28
kraj autora:
Polska
język oryginalu:
polski
kategoria:
dla dzieci

Moja mama jest przede wszystkim mamą. Ale też pracuje – na co dzień zarządza finansami (prezeska banku), wydaje rozkazy swoim podwładnym (generałka), tworzy przestrzeń wspólną (architektka) czy też zajmuje się duchowością (pastorka). Bohaterki życia codziennego, łączące pracę zawodową
z wychowywaniem dzieci to nasza codzienność, ale takie mamy to prawdziwa rzadkość!
Wszystkie żeńskie formy zawodów zostały skonsultowane z językoznawcą, prof. UW, Mirosławem Bańko i są poprawnie zbudowane, mimo że niektórych używa się bardzo rzadko lub nie używa wcale. Mamy nadzieję, że z czasem formy te wejdą do powszechnego użytku.

Tom I serii „PILOTKA”
W serii planowane jest wydanie 4 tomów, każdy prezentujący 12 profesji.

To książki wzmacniające rodzinę. Z jednej strony wychodzą naprzeciw zmianom społecznym
i językowym, z drugiej pokazują dzieciom, że kosmonauta czy architekt może też być kobietą. Warto przygotować w naszej świadomości, ale też i w języku polskim, miejsce dla pracujących kobiet. Warto też pokazać dzieciom, że mogą podążać za swoimi marzeniami! Jednoznacznie pozytywny przekaz!
Autor stworzył krótkie, dowcipne i przewrotne teksty, które ucieszą nie tylko dzieci. Piękna kreska i znakomite spostrzeżenia ilustratorki są ich perfekcyjnym uzupełnieniem. Dobra zabawa gwarantowana!

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora