Karta książki

Lodowisko

Lodowisko

tytuł oryginalny:
La pista de hielo
przekład:
Katarzyna Okrasko
wydawnictwo:
Muza
ISBN:
978-83-7758-385-2
data premiery:
1993
data wydania:
2013/04/10
numer wydania:
1
liczba stron:
200
kraj autora:
Chile
język oryginalu:
hiszpański
kategoria:
kryminał / sensacja / thriller

Fenomenalna, niezwykła, opowiedziana z charakterystycznymi dla Bolano ironią i poczuciem humoru , tajemnica pewnego morderstwa

Lodowisko to rozpisana na trzy głosy opowieść o tajemniczej zbrodni popełnionej w anonimowym miasteczku na Costa Barva. Bohaterami są chilijski emigrant, któremu co prawda interesy idą jak z płatka, jednak jego życie osobiste jest pasmem porażek a pisarskie aspiracje pozostają niespełnione, jego przyjaciel, meksykański poeta przymierający głodem, znajdujący sezonową pracę nocnego stróża na kempingu oraz kataloński karierowicz, pracownik urzędu miasta o niepohamowanych ambicjach, zakochany w pięknej, kapryśnej łyżwiarce szaloną i nieodwzajemnioną miłością, jaka doprowadzić może tylko do katastrofy.
Tytułowe lodowisko, zbudowane nielegalnie w opuszczonym Pałacyku Benvinguta – epigońskim i zdegenerowanym wytworze katalońskiej architektury secesyjnej, stanowi centrum tej opowieści. To właśnie ono jest przyczyną i zarazem scenerią nieuchronnej tragedii, której zapowiedź od pierwszych stron wisi w ciężkim, gęstym od upału powietrzu letniego kurortu.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora