Karta książki

Lucynka, Macoszka i ja

Lucynka, Macoszka i ja

tytuł oryginalny:
Lucka, Maceška a já
przekład:
Mirosław Śmigielski
wydawnictwo:
Stara Szkoła
ISBN:
978-83-940790-2-4
data premiery:
2009
data wydania:
2015/05/14
numer wydania:
1
liczba stron:
236
kraj autora:
Czeski
język oryginalu:
czeski
kategoria:
literatura piękna

Splot ludzkich losów jest zawsze tajemnicą. Gdy stykają się kroki, uczucia i emocje dzieje się spektakl niebywały. Spektakl, nad którym kontroli nie ma już nikt.

Co się stanie, gdy zapętlą się losy trojga tytułowych bohaterów – małej Lucynki, zapomnianego poety Macoszki i nieśmiałego brneńskiego listonosza Tomasza? Co się stanie, gdy postaci spojrzą sobie w oczy, dotkną własnych niebanalnych historii i podejmą próbę odkrycia swych światów? Co się stanie, gdy odkryją, kim naprawdę są i zanurzą się w głębi swych sekretów? Stanie się życie – w całej swej niejednoznaczności i skomplikowaniu.

Lucynka, Macoszka i ja to opowieść o poszukiwaniu, miłości oraz sile przeszłości. Jednakże książka Martina Reinera to nade wszystko urzekająca fabuła i starannie przemyślana konstrukcja. Dzięki niezwykle barwnemu, poetyckiemu, acz precyzyjnemu językowi, otrzymujemy skondensowaną, ale subtelną narrację.
Ta powieść – choć w dużej mierze oparta na prawdziwych wydarzeniach – zabiera czytelników do innego świata. Znacznie piękniejszego.

Xiegarnia.pl jest patronem książki.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora