Karta książki

Mossad: najważniejsze misje izraelskich tajnych służb

Mossad: najważniejsze misje izraelskich tajnych służb

tytuł oryginalny:
Mossad: the great operations
przekład:
Katarzyna Bażyńska-Chojnacka, Piotr Chojnacki
wydawnictwo:
Rebis
ISBN:
978-83-7510-898-9
data premiery:
2012/11/06
data wydania:
2012/11/07
numer wydania:
1
liczba stron:
384
kraj autora:
Izrael
język oryginalu:
angielski
kategoria:
literatura faktu / reportaż

Porywająca historia jednej z najbardziej liczących się służb wywiadowczych na świecie. Nieznani dotąd bohaterowie, tajemniczy agenci i uwieńczone powodzeniem „niewykonalne misje”. Książka, która przez ponad siedemdziesiąt tygodni utrzymywała się na listach bestsellerów w Izraelu, bijąc rekordy sprzedaży.

Mossad jest dziś powszechnie uważany za najlepszy wywiad na świecie, ale też i najbardziej zagadkowy. Michael Bar-Zohar i Nissim Mishal opisują najciekawsze i najważniejsze operacje, które w ciągu ponad 60 lat istnienia służby wpłynęły na losy Izraela i całego świata, w tym schwytanie Eichmanna, zlikwidowanie Czarnego Września, przejęcie ściśle tajnego referatu Chruszczowa przez Wiktora Grajewskiego, słynne ocalenie etiopskich Żydów, zniszczenie syryjskich instalacji nuklearnych i wyeliminowanie czołowych irańskich fizyków jądrowych.

Dzięki szeroko zakrojonym badaniom i wywiadom przeprowadzonym z dowódcami Mossadu i jego agentami autorzy odtworzyli misje w najdrobniejszych szczegółach. Barwnie przedstawili działalność bohaterskich tajnych agentów, którzy ryzykowali życie w obliczu niewyobrażalnego niebezpieczeństwa. Jak stwierdził prezydent Szymon Peres, ta książka „opowiada o tym, co powinno być podane do publicznej wiadomości, a nie jest: że ukryte siły Izraela są równie potężne jak siły jawne”.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora