Karta książki

Niespodziewane stronice

Niespodziewane stronice

tytuł oryginalny:
Papeles inesperados
przekład:
Iwona Krupecka, Marta Jordan
wydawnictwo:
Muza
ISBN:
978-83-7758-316-6
data premiery:
2009/05/27
data wydania:
2013/03/01
numer wydania:
1
liczba stron:
488
kraj autora:
Argentyna
język oryginalu:
hiszpański
kategoria:
literatura piękna

Czytaj fragment 1 - "Niespodziewane stronice"

Fantastyczny prezent dla wielbicieli Julia Cortazara, którzy dawno już przeczytali wszystko, co Wielki Kronopio kiedykolwiek napisał. Nigdy nie marzyli, że będzie im dane przeczytać coś jeszcze. I oto mają przed sobą teksty, które w grudniu 2006 roku w zapomnianej komodzie odnalazła Aurora Bernardez, wdowa po pisarzu.

Ona sama i Carlos Alvarez Garriga, doktor filologii, odkryte teksty pieczołowicie uporządkowali i przygotowali do druku.

Na ten tom składają się utwory pisane na przestrzeni 46 lat: trzy najstarsze pochodzą z roku 1938 (Cortazar miał wtedy 24 lata), ostatni zaś powstał w 1984 r. na krótko przed śmiercią pisarza.

Ten, kto sięgnie po Niespodziewane stronice, będzie miał rzadką okazję jednoczesnego obcowania z tekstami Cortazara będącego dopiero na początku literackiej drogi i pisarza już w pełni świadomego tego, co i jak pragnie czytelnikowi przekazać. Szczerość i głębokie zaangażowanie Cortazara we wszystko, o czym pisze, wieczny młodzieńczy idealizm, doskonała znajomość ludzkiej psychiki, wnikliwość obserwacji, specyficzny i przewrotny humor, zabawy językowe, które od zawsze z radościa uprawiał – całe to bogactwo odnajdzie czytelnik w Niespodziewanych stronicach.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora