Karta książki

Rolke

Rolke

wydawnictwo:
Wydawnictwo BOSZ
ISBN:
978-83-7576-225-9
data premiery:
03/09/2015
data wydania:
2015/09/03
numer wydania:
1
liczba stron:
208
kraj autora:
Polska
język oryginalu:
polski
kategoria:
fotografia

Czytaj fragment 1 - "Rolke"

Album Tadeusza Rolke to wyjątkowa propozycja dla wszystkich ceniących fotografię artystyczną w konwencji reportażu.

Zafascynowany życiem towarzyskim i społecznym artysta na swoich zdjęciach pokazuje to, co urzekało go najbardziej: roześmianych przechodniów, całującą się parę młodych ludzi, odpoczywającą dziewczynkę… Jego fotografie przesiąknięte są intymnością oraz emocjonalnością uwiecznionych postaci.

Interesuje go nie tylko dynamika wydarzeń, ale także sztuka i kobiety. Często te dwie swoje „miłości” ze sobą konfrontował. Najwięcej miejsca Rolke poświęcił w swojej twórczości właśnie kobietom, eksponując ich uwodzicielskie piękno, seksualność oraz spontaniczność i drzemiące w nich uczucia. Fotografik zajmował się także portretowaniem znanych artystów, pisarzy, ludzi filmu czy muzyków, jak chociażby Kory oraz Poli Dwurnik.

Zaprezentowane w albumie fotografie zostały zebrane w kilku kategoriach doskonale eksponujących główne zainteresowania artysty oraz jego specyficzny styl balansujący na granicy prostoty i wyrafinowania, spontaniczności i sztuczności.

W albumie sztucznie zaaranżowane sytuacje mieszają się z fotograficznym raportowaniem codzienności. Pozornie chaotyczny układ zdjęć tworzy przemyślaną, naładowaną symboliką całość. Wstęp Andy Rottenberg wprowadza odbiorcę w arkana sztuki Tadeusza Rolke.
Rolke to fotografik niełatwy do sklasyfikowania, wciąż poszukujący i eksperymentujący, który jeszcze nie raz zaskoczy wszystkich wielbicieli sztuki, w tym miłośników fotografii.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora